جلسه شورای عالی اقتصادی، قبل از ظهر امروز تحت ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در قصر گلخانۀ ارگ برگزار شد.

haroon.abadi
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۹:۲۸
.

محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت دولتی افغان پُست در مورد مدرن سازی و تحول دیجیتالی این شرکت، به جلسهٔ شورای عالی اقتصادی معلومات ارایه کرد.

وی گفت که شرکت افغان پُست با داشتن (۴۶۳) نمایندگی در سراسر کشور قادر است از پالیسی های دولت برای شمولیت تجارت الکترونیکی حمایت کند. همچنان این شرکت از شمولیت تشبثات کوچک و متوسط (MSMEs) حمایت نموده و آنان را توانایی می بخشد تا اجناس شان را به شکل آنلاین به فروش رسانده و یا صادر کند.

رئیس جمهور پس از استماع نظریات اعضای جلسه، گفت که اکنون تمام پاسپورت ها و تذکره های الکترونیکی از طریق پُست توزیع می شود و همچنان صادرات محموله های کوچک با استفاده از پُست تغییر نموده و این روند تسریع یافته است.

متعاقباً پیشنهادات شرکت افغان پُست مبنی بر همکاری همه جانبه ادارات ذیدخل در عرصه تطبیق برنامه های انکشافی به وجه احسن و در میعاد پیشبینی شده و حمایت دولت و ادارات ذیدخل، به سطح پالیسی برای تطبیق برنامه انکشافی شرکت دولتی شرکت افغان پُست مورد تایید جلسه قرار گرفت.

به همین گونه، تشخیص زمین برای برنامه های انکشافی شرکت افغان پُست نیز در پرنسیب شد و به شرکت افغان پُست هدایت داده شد که با همکاری وزارت مالیه یک لایحه مشخص برای فرستادن هدایا ترتیب نماید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۳۰
Background image

دیدار محترم احمد وحید ویس با معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث!

محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت افغان پُست، طی یک نشستی با مطیع الله صافی معین مالی و اداری وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث دیدار و گفتگو کرد. در این دیدارآقای ویس در مورد. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲ - ۱۰:۱۹
Background image

دیدار محترم احمد وحید ویس با رئیس تجارتی شرکت افغان بیسیم!

محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت افغان پُست، با محترم بالاجی شرینواس، رئیس تجارتی شرکت افغان بیسم و هیئت همراهش دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محترم ویس ضمن اشاره به پلان ها و دست. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۴۸
Background image

امضای تفاهمنامۀ همکاری های دوجانبه میان افغان پُست و شرکت هنرسالار (ArtLords)!

این تفاهمنامه به منظور توسعۀ همکاری های دو جانبه میان محترم احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت افغان پُست و محترم رازق مهرپور، نمایندۀ شرکت هُنری "آرت لاردز" به امضأ رسید.

آقای ویس، تعهد. . .

بازگشت به خبر